Aktualności

NIST: staż podoktorski w zakresie pomiarów mikrofalowych

Dodano 2012-06-04 o godzinie 06:39:51, autor Rafał Lech
Material Measurement Laboratory of NIST (Gaithersburg, MD, USA) oferuje staż podoktorski w zakresie pomiarów mikrofalowych (polegający na udziale w projekcie "Microwave conductivity of carbon-based nanocomposites"). Od kandydatów wymagana jest praktyczna znajomość technik pomiarowych w zakresie mikrofal (scattering parameters) oraz posiadanie stopnia doktora, uzyskanego po roku 2007. [ czytaj dalej ]

Nagrody na konferencji MIKON 2012

Dodano 2012-05-29 o godzinie 08:55:23, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
W dniach 21-23 maja br. w Warszawie odbyła się konferencja MIKON w ramach 5-ego Microwave and Radar Week organizowanego przez Wojskową Akademię Techniczną. W konferencji udział brali pracownicy, doktoranci i studenci z naszej Katedry. Nasi doktoranci przywieźli nagrody za swoje publikacje: [ czytaj dalej ]

Grant firmy Ericsson AB dla studentów Katedry (II etap)

Dodano 2012-05-25 o godzinie 07:22:12, autor Rafał Lech
W dniach 7-8 maja b.r. studenci Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej biorący udział w projekcie pt. „Reduced footprints for RF modules”, realizowanego przy współpracy z firmą Ericsson AB, udali się po raz kolejny do siedziby firmy w Sztokholmie. W czasie pobytu w Szwecji zostały zaprezentowane wyniki prac uzyskane w ramach realizacji projektu.

Seminarium AES/AP/MTT IEEE / Wykład IEEE AP-S Distinguished Lecturer

Dodano 2012-04-27 o godzinie 17:48:49, autor Krzysztof Nyka UAKTUALNIONO
W dniu 14 maja 2012 w godz. 10:15 – 12:00 w sali 110 Nowego ETI odbędzie się seminarium organizowane przez Oddział AES/AP/MTT Polskiej Sekcji IEEE, Polski Komitet URSI – Komisja B oraz KIMIA / WiComm, na którym prof. Levent GUREL (IEEE AP-S Distinguished Lecturer) przedstawi wykład

„Solution of Extremely Large Integral Equations in Computational Electromagnetics (with Fast Algorithms and Parallel Computing)”.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracowników i studentów WETI. [ czytaj dalej ]

Prezentacja profilu dyplomowania IKB 2012

Dodano 2012-04-23 o godzinie 06:52:27, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
UWAGA Studentko/Studencie !!!!!!!!!!
Jeżeli:
  • jesteś zainteresowana(y) zdobyciem wiedzy z dziedziny inżynierii komunikacji bezprzewodowej;
  • chcesz brać udział w projektowaniu, konstruowaniu, wykonywaniu urządzeń, układów i systemów stosowanych w komunikacji bezprzewodowej;
  • chcesz brać udział w tworzeniu i implementacji oprogramowania wspierającego działanie systemów komunikacji bezprzewodowej;

zapoznaj się z NOWĄ prezentacją profilu dyplomowania Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej PDF

FOKA 2012

Dodano 2012-04-02 o godzinie 16:28:49, autor Rafał Lech
19 marca odbyło się Forum Organizacji i Kół Naukowych oraz dni otwarte WETI. Nie mogło tam zabraknąć WiComm Yuniors. Koło godnie reprezentowało wydział oraz Politechnikę. Zachęcaliśmy przyszłych studentów do studiowania na WETI. Nasze stanowiska cieszyły się również zainteresowaniem innych studentów. W końcu nie każdy może pochwalić się tyloma ciekawymi, innowacyjnymi pomysłami, realizacjami oraz osiągnięciami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii FB.

Impreza integracyjna - Zoltar luty 2012

Dodano 2012-04-02 o godzinie 16:28:12, autor Rafał Lech
23 lutego odbyła się impreza integracyjna pracowników oraz studentów KIMiA oraz członków WiComm i WiComm Yuniors. Wszyscy bawili się wspaniale. Na pewno niebawem spotkamy się tam ponownie. Zdjęcia z imprezy znajdują się w galerii a naszej stronie FB.

Stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej

Dodano 2012-04-02 o godzinie 13:16:52, autor Rafał Lech
Doktorant naszej Katedry mgr inż. Adam Dziekoński został laureatem dwudziestej edycji programu stypendialnego START Realizowanego przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej (FNP).
[ czytaj dalej ]

Grant firmy Ericsson AB dla studentów Katedry

Dodano 2012-03-14 o godzinie 09:06:59, autor Rafał Lech
W dniach 6-8 lutego b.r. studenci Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej biorący udział w projekcie pt. „Reduced footprints for RF modules”, realizowanego przy współpracy z firmą Ericsson AB, udali się do siedziby firmy w Sztokholmie. W czasie pobytu w Szwecji zostały zaprezentowane dotychczasowe postępy prac, tym samym zakończona została I część (teoretyczna) projektu. [ czytaj dalej ]

KIMIA/WiComm w elitarnym gronie ośrodków badawczych technologii CUDA

Dodano 2012-02-24 o godzinie 14:51:43, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
Firma NVIDIA ogłosiła 22 lutego 2012 listę jednostek badawczych, które uzyskały status CUDA Research Center. W gronie 8 grup badawczych z całego świata, którym nadano ten status znalazła się KIMiA/WiComm.
Status ośrodka badawczego CUDA przyznaje firma NIVIDIA tym instytucjom, które prowadzą badania na najwyższym światowym poziome nad innowacyjnymi metodami wykorzystania kart graficznych do obliczeń naukowych. Status CUDA Research Center przyznano w uznaniu wkładu w rozwój tej dziedziny zespołu profesora Michała Mrozowskiego.
[ czytaj dalej ]

Impreza integracyjna KIMiA!

Dodano 2012-02-14 o godzinie 17:56:21, autor Rafał Lech
Zoltar Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej oraz WiComm zapraszają swoich pracowników oraz studentów do wspólnej zabawy.

Impreza odbędzie się w Klubie PitStop w Gdyni, 23 lutego b.r.
Uczestnicy zabawy będą mieli dostęp do wszystkich atrakcji, które oferuje klub - symulatory, konsole, bar oraz Zoltar. Przewidujemy zabawę do 4:00 rano!

Uprzejmie informujemy, że zapisy na imprezę odbywają się w następujący sposób :
- Należy wysłać swoje zgłoszenie na adres daniel.czachorowski@wicomm.pl
- W treści wpisać swój stopień pokrewieństwa z KIMiA
- Zostanie sporządzona lista osób zaproszonych na imprezę.

Do zobaczenia na miejscu!
ZAŁĄCZNIK Z PLIKIEM

Grant firmy Ericsson AB dla studentów Katedry

Dodano 2012-01-17 o godzinie 20:37:02, autor Rafał Lech
Znany producent profesjonalnego sprzętu mikrofalowego Ericsson AB (Szwecja) podpisał w ubiegłym roku umowę o współpracy z Politechniką Gdańską, dotyczącą realizacji przez studentów naszej Katedry projektów badawczych. W ramach tej umowy pierwsza, trzyosobowa grupa studentów siódmego semestru, wybrana w drodze konkursu, rozpoczęła realizację projektu badawczego z zakresu układów bwcz. Wyniki swoich badań (teoretycznych i eksperymentalnych) wybrani studenci będą prezentować w siedzibie firmy, w Sztokholmie w pierwszej połowie bieżącego roku. Umowa przewiduje również staż praktyczny, który umożliwi studentom zapoznanie się z najnowszymi technologiami tego czołowego producenta sprzętu telekomunikacyjnego bwcz. Jest on przewidziany w okresie wakacji bieżącego roku.

Grant firmy NVIDIA dla prof. M. Mrozowskiego

Dodano 2011-12-17 o godzinie 22:09:20, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
Firma NVIDIA przyznała prof. Mrozowskiemu grant aparaturowy na kontynuację prac badawczych dotyczących wykorzystania procesorów graficznych w obliczeniach naukowych.
Centrum Doskonałości WiComm i Katedra KIMiA otrzymają dwie karty serii Tesla C2075. Każda karta ma 6GB szybkiej pamięci GDDR5 z korekcją błędów ECC i może wykonywać obliczenia z maksymalną prędkością powyżej 1TFlops. Dotychczasowe prace prowadzone w KIMIA i CD WiComm od 2006 roku wykazały, że dzięki procesorom graficznym można uzyskać typowo ok 10-krotny, a w niektórych symulacjach elektromagnetycznych nawet ponad 100-krotny wzrost szybkości obliczeń w porównaniu do najnowszych wielordzeniowych procesorów firm Intel i AMD. Nowe karty zostaną wykorzystane w pracach badawczych zespołu profesora Mrozowskiego związanych z problemami wymagającymi dużej ilości pamięci takimi jak komputerowe projektowania układów mikrofalowych, antenowych i fotonicznych metodą elementów skończonych.

Kolejne nowe granty w Katedrze

Dodano 2011-12-13 o godzinie 06:24:33, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
W kolejnym konkursie MNiSzW "Iuventus Plus" doktorzy Adam Kusiek i Wojciech Marynowski uzyskali finansowanie dla swoich projektów badawczych:
dr inż. Wojciech Marynowski "Badanie dielektryczno-ferrytowych prowadnic wielopaskowych ze zredukowaną masą oraz ich wykorzystanie do realizacji wzajemnych i niewzajemnych układów dla współczesnych systemów komunikacji bezprzewodowej" (wysokości finansowania 460 330 zł)
dr inż. Adam Kusiek "Badanie właściwości nowych materiałów oraz struktur falowych zawierających niejednorodne obiekty ferrytowe i ich zastosowanie do realizacji układów niewzajemnych w paśmie mikrofal i fal milimetrowych" (wysokości finansowania 300 000 zł)

http://www.nauka.gov.pl/ministerstwo/aktualnosci/aktualnosci/artykul/mlodzi-naukowcy-dostali-70-milionow-na-badania/

Nowoczesne urządzenia w Katedrze – c. d.

Dodano 2011-11-29 o godzinie 17:56:43, autor Rafał Lech
Już niedługo Katedra zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt pomiarowo-badawczy. Wśród zakupionego sprzętu znajdzie się czterowrotowy analizator sieci, analizator widma czasu rzeczywistego, generator sygnałowy b.w.cz., oscyloskop próbkujący b.w.cz., miernik mocy sygnału b.w.cz., analizator stanów logicznych, zestaw strojników automatycznych, głowicę pomiarową z sondami koplanarnymi oraz przenośne analizatory widma z antenami referencyjnymi.
Łączna wartość zakupywanych urządzeń wyniesie ponad 1 800 000 zł.

Wybór specjalności - IKB

Dodano 2011-11-21 o godzinie 10:22:34, autor Rafał Lech
UWAGA Studentko/Studencie !!!!!!!!!!
Jeżeli:
  • jesteś zainteresowana(y) zdobyciem wiedzy z dziedziny inżynierii komunikacji bezprzewodowej;
  • chcesz brać udział w projektowaniu, konstruowaniu, wykonywaniu urządzeń, układów i systemów stosowanych w komunikacji bezprzewodowej;
  • chcesz brać udział w tworzeniu i implementacji oprogramowania wspierającego działanie systemów komunikacji bezprzewodowej;

zapoznaj się z NOWĄ prezentacją specjalności Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej
ZAŁĄCZNIK Z PLIKIEM

Frezarka laserowa w akcji

Dodano 2011-11-03 o godzinie 19:15:17, autor Rafał Lech

Granty NCN w Katedrze

Dodano 2011-10-12 o godzinie 18:49:51, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
W pierwszym konkursie Narodowego Centrum Nauki (NCN) na granty Katedra osiągnęła spory sukces - w bardzo silnej konkurencji finansowanie uzyskały 2 projekty z Katedry.

Wniosek prof. dra hab. inż. Michała Mrozowskiego pt. "Ogólna teoria syntezy i projektowania pasmowo-przepustowych wnękowych filtrów mikrofalowych ze sprzężeniami zależnymi od częstotliwości" uzyskał 4 miejsce na 152 złożone wnioski w konkursie otwartym (wartość dofinansowania 676000zł).

Drugim wnioskiem, który również ulokował się na 4 pozycji na 63 złożone wnioski w konkursie dla młodych pracowników ze stopniem doktora, jest projekt dra inż. Rafała Lecha pt. "Badania anten konforemnych przy wykorzystaniu hybrydowych metod analizy" (wartość dofinansowania 990200zł).

http://www.ncn.gov.pl/aktualnosci/2011-10-07-wyniki-konkursow

Stypendia Ministra dla młodych pracowników nauki

Dodano 2011-10-06 o godzinie 06:35:12, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
Pracownicy naszej Katedry dr inż. Łukasz Kulas i dr inż. Adam Lamęcki otrzymali stypendia przyznawane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Stypendia przyznawane są dla osób prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym.

Konkurs dla studentów

Dodano 2011-09-23 o godzinie 10:47:59, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej w ramach programu Homing Plus finansowanego przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka
ogłasza konkurs dla
STUDENTÓW

pragnących realizować prace magisterskie w ramach projektu: Advanced Simulation Methods for Electromagnetic Exposure Assessment
[ czytaj dalej ]

Propozycje tematów prac magisterskich 2011

Dodano 2011-06-01 o godzinie 11:52:29, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
Realizacja prac dyplomowych magisterskich w Katedrze IMiA w 2011/2012 r.

Poniżej znajduje się zaproponowana lista tematów prac dyplomowych magisterskich:
[ czytaj dalej ]

Dzień otwarty w KIMiA

Dodano 2011-05-19 o godzinie 15:14:19, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
We wtorek 24 maja 2011 roku odbędzie się dzień otwarty w Katedrze Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej związany z wyborem strumienia/profilu/specjalności Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej. [ czytaj dalej ]

Wybór strumienia i profilu - prezentacje

Dodano 2011-05-18 o godzinie 22:02:39, autor Rafał Lech
Wszystkich studentów stojących przed wyborem strumienia, profilu czy specjalności serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższymi prezentacjami. W razie pytań prosimy o bezpośredni kontakt z przedstawicielem Katedry (szczegółowe dane w prezentacjach).

Wybór strumienia (PDF)
Wybór profilu (PDF)

Radioelektronika 2011

Dodano 2011-04-27 o godzinie 11:58:02, autor Łukasz Sorokosz UAKTUALNIONO
Nasza Katedra zaznaczyła swoją obecność na konferencji Radioelektronika 2011, która odbyła się w dniach 19-20 Kwietnia w Brnie (Czechy). Nagrodę Young Scientist Award ufundowaną przez Rohde-Schwarz odebrał nasz reprezentant mgr inż. Łukasz Sorokosz.

COST ic0803 - Spotkanie i warsztaty

Dodano 2011-04-14 o godzinie 18:54:19, autor Rafał Lech
Po raz kolejny nasza Katedra była reprezentowana na 6-tym już spotkaniu i warsztatach związanych z europejskim projektem COST ic0803 RFCSET (RF/Microwave Communication Subsystems for Emerging Wireless Technologies). Spotkanie odbyło się na University of Perugia, Faculty of Agricolture w Perugii we Włoszech w dniach 7-8 kwietnia b.r.
W projekcie biorą udział czołowe zespoły badawcze z 19 krajów Europy. Reprezentantami Polski w projekcie jest od strony naukowej nasza Katedra oraz od strony przemysłu firma TeleMobile Electronics. [ czytaj dalej ]

Nowoczesne urządzenia w Katedrze

Dodano 2011-04-01 o godzinie 08:51:20, autor Rafał Lech
Centrum Zaawansowanych Technologii Pomorze Już niedługo Katedra zakupi nowoczesne urządzenia do pracowni technologicznej służące do precyzyjnego wykonywania wielowarstwowych układów mikrofalowych.
Wśród urządzeń znajdzie się m.in. frezarka laserowa do PCB, cyfrowa frezarka mechaniczna, prasa do układów wielowarstwowych i system do elektrolitycznej metalizacji otworów.
Wartość zakupywanych urządzeń wyniesie ok. 800 000 zł.
[ czytaj dalej ]

Stypendium START Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej

Dodano 2011-03-30 o godzinie 12:44:25, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
Dwóch pracowników naszej Katedry dr inż. Wojciech Marynowski i dr inż. Adam Kusiek zostali laureatami dziewiętnastej edycji programu stypendialnego START Realizowanego przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej (FNP). [ czytaj dalej ]

Wywiad z doktorantem

Dodano 2011-03-28 o godzinie 09:42:01, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
Miło nam poinformować, że w serwisie internetowym Nauka w Polsce ukazał się wywiad przeprowadzony z doktorantem naszej Katedry, panem mgr. inż. Mariuszem Pergołem. W wywiadzie z PAP laureat programu Innodoktorant przedstawia założenia swojej pracy oraz korzyści, które może przynieść jego praca dotycząca szerokopasmowych anten pracujących w paśmie standardu Ultra Wideband (UWB).
LINK

Prezentacja profilu dyplomowania IKB 2011

Dodano 2011-03-09 o godzinie 21:16:59, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
UWAGA Studentko/Studencie !!!!!!!!!!
Jeżeli:
  • jesteś zainteresowana(y) zdobyciem wiedzy z dziedziny inżynierii komunikacji bezprzewodowej;
  • chcesz brać udział w projektowaniu, konstruowaniu, wykonywaniu urządzeń, układów i systemów stosowanych w komunikacji bezprzewodowej;
  • chcesz brać udział w tworzeniu i implementacji oprogramowania wspierającego działanie systemów komunikacji bezprzewodowej;

zapoznaj się z NOWĄ prezentacją profilu dyplomowania Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej PDF

InnoDoktorant – stypendia dla doktorantów

Dodano 2011-01-03 o godzinie 14:24:41, autor Rafał Lech
Pan mgr inż. Mariusz Pergoł, doktorant naszej Katedry, został laureatem konkursu realizowanego w ramach projektu „InnoDoktorant – stypendia dla doktorantów, III edycja”. Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, natomiast projekt jest realizowany w ramach priorytetu VIII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, działania 8.2, poddziałania 8.2.2 „Regionalne Strategie Innowacji” ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. [ czytaj dalej ]
Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 Następna strona
© 2004-2006 Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej Politechniki Gdańskiej