Aktualności

Skrypty dla studentów

Dodano 2015-08-25 o godzinie 13:10:53, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
W sierpniu ukazały się drukiem dwa skrypty dla studentów autorstwa pracowników naszej Katedry z tematyki elektromagnetyzmu oraz pól i fal elektromagnetycznych.
Pierwszy skrypt pt. "Podstawy elektromagnetyzmu w zadaniach" jest wznowioną i rozszerzoną wersją skryptu pod tym samym tytułem wydanego w 2007 roku. Stanowi on pomoc dla studentów 1. i 2. roku ( materiał uzupełniający do przedmiotów "Podstawy elektrodynamiki" oraz "Elektrodynamika").
Drugi, nowy skrypt pt. "Pola i fale elektromagnetyczne w zadaniach" stanowi pomoc dla studentów 2. roku (materiał uzupełniający do przedmiotu "Pola i fale elektromagnetyczne").

Weź udział w testach systemu śledzenia trajektorii lotu rakiet RFTM

Dodano 2015-08-13 o godzinie 14:06:47, autor Sylwia Wielechowska UAKTUALNIONO
Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej zaprasza studentów specjalności Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej i tych dla których jest to specjalność uzupełniająca na drugie testy systemu śledzenia trajektorii lotu rakiet RFTM – ang. Radio Frequency Trajectory Monitoring. Planowany termin wydarzenia to 12 września 2015 w okolicach Torunia. [ czytaj dalej ]

Rozstrzygnięcie konkursu na tematy dyplomów w firmach

Dodano 2015-06-18 o godzinie 16:08:06, autor Łukasz Kulas UAKTUALNIONO
Trzy osoby ze specjalności Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej zostały zakwalifikowane do dyplomów prowadzonych w firmach współpracujących z naszą Katedrą. Każdy z dyplomów będzie w całości realizowany w firmach (pod nadzorem doświadczonych inżynierów) oraz wiąże się ze comiesięcznym stypendium w wysokości około 1000zł.
[ czytaj dalej ]

Praktyczne zastosowania technologii bezprzewodowych - seminarium dla studentów

Dodano 2015-06-16 o godzinie 10:52:29, autor Łukasz Kulas
Serdecznie zapraszamy studentów na otwarte seminarium prowadzone przez studentów 5 roku specjalności Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej. W trakcie spotkania (wtorek, 16 czerwca 2015 r., g.17:00, EA 713) studenci zaprezentują swoje pomysły na bezprzewodowe systemy wbudowane, które zostały samodzielnie zaprojektowane i wykonane (jako proof-of-concept) w ramach przedmiotu Zastosowania Technologii Bezprzewodowych.

"Research on Nanoantennas” - seminarium

Dodano 2015-06-11 o godzinie 15:52:26, autor Sylwia Wielechowska
Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej zaprasza na seminarium pt. "Research on Nanoantennas” prowadzone przez dra Macieja Klemma, proszę o przekazanie informacji wszystkim potencjalnie zainteresowanym osobom.

Termin seminarium 15.06.2015 godzina 12:30, sala NE140
ZAŁĄCZNIK Z PLIKIEM

Po co mi te radary?

Dodano 2015-06-02 o godzinie 23:31:46, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
A po co ja mam się uczyć o tych radarach? Przecież i tak nie będę pracować w wojsku!

Zobacz co nowego robią w Google - "Project Soli"
https://www.youtube.com/watch?v=0QNiZfSsPc0

Na uwagę zasługuje fakt iż nad tym projektem pracował pan dr Maciej Wojnowski z firmy Infineon, który jest absolwentem naszej Katedry (dyplomant prof. M. Mrozowskiego).

Prezentacja tematów prac dyplomowych związanych z Inżynierią Komunikacji Bezprzewodowej

Dodano 2015-06-02 o godzinie 14:39:13, autor Łukasz Kulas
We wtorek 2 czerwca 2015 roku o godzinie 13:15 w sali 707 odbyło się spotkanie ze studentami, w trakcie którego zaprezentowane zostały wybrane tematy prac dyplomowych magisterskich. Serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu. Prezentacje ze spotkania znajdą Państwo w załączniku.
ZAŁĄCZNIK Z PLIKIEM

Dyplomy realizowane w firmach: rozpoczęcie konkursu

Dodano 2015-05-30 o godzinie 11:01:34, autor Łukasz Kulas
Rozpoczynamy nabór kandydatów do tematów prac dyplomowych realizowanych w firmach współpracujących z naszą Katedrą. Informacje i propozycje tematów, jakie pojawiły się na dzisiejszym spotkaniu znajdą Państwo w załączonych plikach. Zgłoszenia przyjmowane są zgodnie z zasadami podanymi w załączonej instrukcji do 5 czerwca 2015 r do godz. 12:00 .
ZAŁĄCZNIK Z PLIKIEM

Spotkanie z firmami: realizacja tematów dyplomów w firmach współpracujących z KIMiA

Dodano 2015-05-26 o godzinie 15:43:15, autor Łukasz Kulas UAKTUALNIONO
W najbliższy piątek, 29-ego maja w sali EA31 na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbędzie się spotkanie z firmami SpaceForest sp. z o.o. i Vemco sp. z o.o. zorganizowane przez Katedrę Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej. [ czytaj dalej ]

Pierwsze testy radiowego systemu śledzenia trajektorii lotu rakiet - widerelacja z poligonu

Dodano 2015-05-07 o godzinie 15:45:50, autor Sylwia Wielechowska UAKTUALNIONO
Pracownicy CD Wicomm wraz ze studentami KIMA w dniu 25.04.2015 brali udział w LRE Lotach Rakiet Eksperymentalnych. Jest to wydarzenie organizowane w celu przeprowadzenia startów rakiet eksperymentalnych o przeznaczeniu badawczym, zbudowanych przez konstruktorów skupionych wokół Polskiego Towarzystwa Rakietowego, jak również przez inne krajowe i zagraniczne organizacje. Pracownicy testowali podsystem monitorowania trajektorii lotu rakiety testowej (RFTM) , opracowany w ramach projektu „Niezawodna Infrastruktura Bezprzewodowa Dla Systemów Wbudowanych”. Oto wideorelacja oraz animacja

Nagroda za najlepszą pracę doktorską

Dodano 2015-04-24 o godzinie 16:55:17, autor Sylwia Wielechowska
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż dr inż. Łukasz Szydłowski, za rozprawę Pasmowo-przepustowe filtry mikrofalowe o podwyższonej selektywności (promotor Prof. Michał Mrozowski) , zdobył trzecią nagrodę w ramach tegorocznej edycji Konkursu na najlepszą pracę doktorską z dziedziny radiokomunikacji i technik multimedialnych, organizowanego przez Fundację wspierania Rozwoju Radiokomunikacji i Technik Multimedialnych. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się dnia 08 kwietnia 2015 w Łodzi, w trakcie sesji otwierającej Krajową Konferencję Radiokomunikacji, Radiofonii i Telewizji KKRRiT – 2015.

Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej – wybór profilu

Dodano 2015-04-22 o godzinie 09:56:09, autor Sylwia Wielechowska UAKTUALNIONO
UWAGA Studentko/Studencie !!!!!!!!!!

Zbliża się termin wyboru profilu dyplomowania.

Twoja przyszłość to Twój wybór, dowiedz się w jaki sposób wybierając Katedrę Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej i jej specjalność Inżynierię Komunikacji Bezprzewodowej, możesz zaistnieć na rynku branżowym, w jaki sposób możemy przygotować Cię i pomóc w zaplanowaniu Twojej kariery. Więcej informacji w załączonych prezentacjach
Prezentacja profilu
Wyposażenie laboratoriów

Dzień otwarty w KIMiA - zaproszenie dla studentów 3 roku studiów

Dodano 2015-04-21 o godzinie 11:45:52, autor Sylwia Wielechowska
Serdecznie zapraszamy studentów 3 roku studiów na dzień otwarty związany z wyborem profilu/specjalności Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej. Spotkanie poprowadzi dr inż. Łukasz Kulas - współkoordynator trzech wysokobudżetowych projektów z dziedziny bezprzewodowych systemów wbudowanych realizowanych w dużych międzynarodowych konsorcjach przemysłowych. Część demonstracyjną - realizowane w ramach projektów nowoczesne urządzenia i systemy bezprzewodowe - zaprezentują doświadczeni inżynierowie z Centrum Doskonałości WiComm. Więcej informacji w załączniku.
ZAŁĄCZNIK Z PLIKIEM

Praktyczne zastosowania technologii bezprzewodowych - seminarium dla studentów 2 i 3 roku studiów

Dodano 2015-04-16 o godzinie 12:38:59, autor Łukasz Kulas
Serdecznie zapraszamy studentów 2 i 3 roku studiów na otwarte seminarium prowadzone przez studentów 5 roku specjalności Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej. W trakcie spotkania studenci zaprezentują swoje pomysły na bezprzewodowe systemy wbudowane, które samodzielnie zaprojektują i wykonają w ramach przedmiotu Zastosowania Technologii Bezprzewodowych oraz opowiedzą pokrótce o sposobie ich realizacji. Więcej informacji w załączniku.
ZAŁĄCZNIK Z PLIKIEM

Oferta pracy w projekcie

Dodano 2015-03-02 o godzinie 08:44:50, autor Rafał Lech
Poszukiwana jest osoba do realizacji badań naukowych w projekcie "Analiza Wielkoskalowych Problemów Promieniowania i Rozpraszania Wspomagana Dyskretną Funkcją Greena".
Researcher VIII

Uruchomienie programu stypendialnego dla studentów–praktyczne możliwości współpracy z przemysłem.

Dodano 2015-01-29 o godzinie 16:25:10, autor Sylwia Wielechowska UAKTUALNIONO
W piątek, 23-ego stycznia na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbyło się spotkanie z firmami SpaceForest sp. z o.o. i Vemco sp. z o.o. zorganizowane przez Katedrę Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej. Dotyczyło ono startu nowego i unikalnego programu, który umożliwi studentom pisanie prac magisterskich bezpośrednio pod opieką doświadczonych specjalistów z ww. firm i jednoczesne pobieranie ufundowanego przez nie stypendium. Uruchomiony program bazuje na doświadczeniach przeprowadzonego w zeszłym roku pilotażowego programu, podczas którego dwóch studentów KIMiA zrealizowało kompletny system radionamiaru modułu rakiety testowej. [ czytaj dalej ]

Studenci! Szukacie odpowiedniej specjalności? tematu pracy magisterskiej?

Dodano 2015-01-20 o godzinie 17:21:51, autor Sylwia Wielechowska UAKTUALNIONO
Przyjdźcie na spotkanie w dniu 23.01.2015 o godzinie 10:00 w sali NE308 - przedstawiciele Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej i firm Vemco sp. z o.o. oraz SpaceForest Ltd. pomogą w podjęciu słusznej decyzji. Przedstawiona zostanie min.: możliwość uzyskania stypendium dla studentów, którzy wybiorą specjalność Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej, przykładowe tematy prac magisterskich , jakie będzie można realizować w wymienionych wyżej firmach przy współpracy z ich pracownikami, możliwość zdobycia doświadczenia zawodowego w trakcie studiów, i wiele innych ciekawych informacji!
Nie czekaj, spotkaj się z nami i postaw na swoją przyszłość już dziś!

Oferta pracy w projekcie

Dodano 2014-12-11 o godzinie 11:11:43, autor Sylwia Wielechowska
Zapraszamy do składania ofert na stanowisko Specjalista w zakresie systemów wbudowanych oraz przetwarzania sygnałów cyfrowych (DSP) - praca w projektach realizowanych w Katedrze Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, w ramach 7 Programu Ramowego (ARTEMIS-JU). W załączeniu szczegóły ogłoszenia.
ZAŁĄCZNIK Z PLIKIEM

Elektryzujące wydarzenie, Magnetyzujące wydarzenie

Dodano 2014-11-27 o godzinie 18:45:04, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
UWAGA!!! UWAGA!!!
8.12.2014
godz. 12:30
Aud. 2 EA
Elektryzujące wydarzenie, Magnetyzujące wydarzenie

Oferta pracy w projekcie

Dodano 2014-11-19 o godzinie 07:58:01, autor Rafał Lech
Poszukiwana jest osoba do realizacji badań naukowych w projekcie "Analiza Wielkoskalowych Problemów Promieniowania i Rozpraszania Wspomagana Dyskretną Funkcją Greena".
Researcher VII

Kolejny artykuł z KIMiA na liście Top-10 IEEE

Dodano 2014-10-20 o godzinie 11:14:50, autor Rafał Lech
Kolejny artykuł doktorantki i 2 pracowników KIMiA trafił na listę najczęściej pobieranych z bazy IEEEXplore publikacji czasopisma IEEE Microwave And Wireless Components Letters. We wrześniu artykuł "Zero-Pole Space Mapping for CAD of Filters", którego autorami są Natalia Leszczynska, Łukasz Szydłowski i Michał Mrozowski, został pobrany z bazy IEEEXplore 129 razy, co dało mu 7 pozycję w rankingu najpopularniejszych publikacji we wrześniu 2014. Jest to już piąty artykuł KIMiA, który zyskał wysoką popularność. W roku 2012 trzy artykuły ulokowały się w pierwsze trójce.

Stypendia MNiSW dla młodych wybitnych naukowców w 2014

Dodano 2014-10-03 o godzinie 19:16:00, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
Pracownicy nasze Katedry dr Adam Kusiek i dr Wojciech Marynowski uzyskali stypendia Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych wybitnych naukowców prowadzących wysokiej jakości badania i cieszących się imponującym dorobkiem naukowym w skali międzynarodowej.
W IX edycji konkursu rozpatrzono 717 wniosków. Stypendia otrzymało 202 wybitnych młodych naukowców.
LINK

Oferta pracy w projekcie

Dodano 2014-08-18 o godzinie 11:06:26, autor Rafał Lech
Poszukiwana jest osoba do realizacji badan naukowych w projekcie "Analiza Wielkoskalowych Problemów Promieniowania i Rozpraszania Wspomagana Dyskretną Funkcją Greena".
Researcher VI

Stypendium NCN ETIUDA dla doktoranta KIMiA

Dodano 2014-06-26 o godzinie 16:33:05, autor Rafał Lech
Mgr inż. Adrian Bekasiewicz, doktorant prof. Włodzimierza Zieniutycza, uzyskał stypendium na wyjazd zagraniczny w ramach konkursu stypendialnego NCN Etiuda. Jest to konkurs NCN przeznaczony dla osób, które przygotowują rozprawę doktorską i mają wszczęty przewód doktorski w polskich jednostkach naukowych. Decydującym kryterium wyboru stypendystów są dotychczasowe osiągnięcia naukowe oraz poziom ośrodka zagranicznego, w którym odbywać będzie się staż. Laureat wybiera się na staż do EOMC (Engineering Optimization & Modeling Center) School of Science and Engineering na uniwersytecie w Reykjaviku w Islandii

W tym roku przyznano 35 stypendiów doktorantom reprezentujących nauki ścisłe i techniczne na 109 złożonych wniosków.

Pełna lista laureatów znajduje się na stronie Narodowego Centrum Nauki

Konferencja MIKON2014

Dodano 2014-06-20 o godzinie 08:52:14, autor Rafał Lech UAKTUALNIONO
W dniach 16-18 czerwca br. w Gdańsku odbyła się konferencja "20th International Conference on Microwaves, Radar, and Wireless Communications". W konferencji udział brali pracownicy i doktoranci z naszej Katedry. Doktorantka mgr inż. Natalia Leszczyńska (promotor Prof. Michał Mrozowski, promotor pomocniczy dr inż. Adam Lamęcki), otrzymała pierwszą nagrodę EuMA w konkursie Young Scientist Contest za publikację "Automated Design of Linear Phase Filters".

General Assembly konsorcjum projektu ACCUS 10-13.06.2014

Dodano 2014-06-09 o godzinie 17:32:26, autor Sylwia Wielechowska
W dniach 10-13 czerwca na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej odbędzie się spotkanie podsumowujące dotychczasowe prace nad innowacyjnym systemem dla inteligentnych miast/regionów, która realizowana jest w ramach projektu ACCUS (Adaptive Cooperative Control in Urban (sub)Systems). W spotkaniu tym udział wezmą menadżerowie oraz kluczowi inżynierowie ICT z 28 firm i instytucji z 8 krajów Unii Europejskiej (w tym Polski).
W ramach projektu o wartości blisko 13 mln euro zrealizowany zostanie unikalny na skalę Europy uniwersalny system dla inteligentnych miast (ang. Smart City) – platforma integracji i koordynacji ACCUS OS, a także powstanie szereg nowych podsystemów i aplikacji, które przedstawiać będą spójne współdziałanie różnych sfer miejskiego ekosystemu dostarczając tym samym funkcjonalności niemożliwe do zrealizowania bez platformy ACCUS OS.
Dzięki wsparciu Centrum Doskonałości WiComm, Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej, Katedry Systemów Geoinformatycznych oraz Dziekana Wydziału ETI, Politechnika Gdańska jest jednym z kluczowych uczestników projektu. Główne zadania Politechniki Gdańskiej to przygotowanie trzech podsystemów (inteligentnych czujników ruchu ulicznego pracujących w pasmie 24GHz, numerycznego prognozowania pogody na podstawie danych satelitarnych i inteligentnego oświetlenia ulicznego LED pracującego w bezprzewodowej sieci mesh) oraz koordynację prac związanych z instalacją pilotażową, która dzięki aktywnej postawie pracowników Wydziału ETI będzie przeprowadzona w Gdańsku. Będzie to jedyne miejsce w Europie, w którym system zostanie zainstalowany oraz uruchomiony, a następnie zostanie przekształcony w Smart City Living Lab koordynowane przez Centrum Doskonałości WiComm. Koordynatorem projektu z ramienia CD WiComm jest dr inż. Łukasz Kulas.
ZAŁĄCZNIK Z PLIKIEM

Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej – wybór profilu

Dodano 2014-05-15 o godzinie 13:41:38, autor Rafał Lech
UWAGA Studentko/Studencie !!!!!!!!!!

Zbliża się termin wyboru profilu dyplomowania.

Mając na uwadze istotność tej decyzji chcemy ułatwić Państwu wybór i zaprezentować potencjał profilu i specjalności Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej prowadzonych w Katedrze Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej. Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej to specjalność dająca kompleksowe wykształcenie oraz unikalne umiejętności praktyczne w zakresie projektowania urządzeń i systemów dla komunikacji bezprzewodowej. Dla tego profilu Katedra IMiA całkowicie zmodernizowała program kształcenia, dysponuje nowoczesnym zapleczem dla realizacji dyplomów, daje możliwości uczestnictwa w realizacji złożonych, interdyscyplinarnych i innowacyjnych projektów ICT i odbycia praktyk w firmach współpracujących z WiComm (Centrum Doskonałości działające w Katedrze). Więcej informacji w załączonych prezentacjach.

Prezentacja profilu 2014
Wyposażenie laboratoriów

Laureaci konkursu na najlepsze prace magisterskie 2014

Dodano 2014-05-05 o godzinie 16:19:27, autor Sylwia Wielechowska
Absolwenci naszej Katedry, panowie Karol Dobrzyniewicz i Tomasz Chełstowski za wspólną pracę dyplomową „Radiowy system do lokalizacji modeli rakiet” pisaną pod kierownictwem dra inż. Krzysztofa Nyki, otrzymali nagrodę trzeciego stopnia w konkursie AP/AES/MTT Joint Chapter Polska Sekcja IEEE na najlepsze prace magisterskie z zakresu techniki mikrofalowej, antenowej i radiolokacyjnej. Komisja konkursowa, zwróciła uwagę na bardzo wysoki poziom nagrodzonych prac, zdecydowanie wykraczający ponad wymagania stawiane pracom magisterskim.

Relacja zdjęciowa z wizyty Prof. Thomasa Zwicka na Politechnice Gdańskiej

Dodano 2014-05-04 o godzinie 20:41:24, autor Rafał Lech
Dnia 26.03.2014 odbył się wykład Prof. Thomasa Zwicka z Uniwersytetu Technicznego w Kalsruhe zatytułowany: „QFN-based Packaging Concepts for Millimeter Wave Transceivers”.

Relacja zdjęciowa z wyzyty Prof. Zwicka znajduje się na profilu Katedy na facebooku - LINK

Seminarium: QFN-based Packaging Concepts for Millimeter Wave Transceivers

Dodano 2014-03-19 o godzinie 08:56:27, autor Sylwia Wielechowska UAKTUALNIONO
W dniu 26.03.2014 roku o godzinie 15.00 w sali EA705 WETI Prof. Thomas Zwick z Uniwersytetu Technicznego w Kalsruhe wygłosi wykład zatytułowany: „QFN-based Packaging Concepts for Millimeter Wave Transceivers”.
Wykład jest sponsorowany przez IEEE w ramach programu MTT MTT Distinguished Microwave Lecturer.
Więcej informacji na temat referatu znajduje się na stronie polskiego chapteru AP/AE/MTT: http://sites.ieee.org/poland-apaemtt/
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
Ze względu na ograniczoną pojemność sali proszę o kontakt chętnych do wysłuchania referatu, tak by ewentualnie odpowiednio wcześnie zmienić salę na większą i poinformować o tym zainteresowanych.
Kontakt: Mateusz Mazur, mail: rfproject@onet.eu [ czytaj dalej ]
Poprzednia strona 1 2 3 4 5 6 Następna strona
© 2004-2006 Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej Politechniki Gdańskiej