Aktualności

Czy projekt studenta IKB może się zamienić w biznes?

Dodano 2016-04-21 o godzinie 13:00:23, autor Sylwia Wielechowska
Rozwój studentów profilu/specjalności Inżynieria Komunikacji Bezprzewodowej przewiduje ich intensywny rozwój w zakresie tworzenia bezprzewodowych systemów wbudowanych. Przed ukończeniem studiów każdy ze studentów w ramach przedmiotu Zastosowanie Technologii Bezprzewodowych realizuje samodzielnie działający system wykorzystujący komputer wbudowany i sieć urządzeń bezprzewodowych. Część z projektów jest bardzo ciekawa i obiecująca. W związku z tym na prośbę studentów zaprosiliśmy Jana Wyrwińskiego, który przedstawi prezentację „Czy mój projekt może się zamienić w biznes?” oraz postara się podpowiedzieć, jak zamienić projekt studencki w start-up (i pozyskać dofinansowanie inwestora :)).
Spotkania ze studentami odbędą się w sali 707 w następujących terminach:
+ środa, 2016-04-27, g. 14:15-15:00 – studenci realizujący projekty w ramach przedmiotu Zastosowanie Technologii Bezprzewodowych
+ środa, 2016-04-27, g. 15:15-16:00 – studenci zainteresowani realizacją projektów w zakresie tworzenia bezprzewodowych systemów wbudowanych
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłoszenia za pośrednictwem niniejszego formularza:
[ formularz rejestracyjny]
Serdecznie zapraszamy!

======================
Informacje o prelegencie.
Jan Wyrwiński jest związany z branżą telekomunikacyjną od roku 2005. W ramach Datera SA, FreecoNet SA a następnie Aiton Caldwell SA współtworzył koncepcję platformy FreecoNet i odpowiadał za jej wzrost. Od 2009 jako prezes zarządu odpowiadał za rozwój spółki i debiut na giełdowy na rynku NewConnect. W latach 2013-2014 odpowiadał przede wszystkim za proces połączenia Aiton Caldwell SA z Datera SA i przekształcenie nowopowstałego bytu w dojrzałą organizację. Od czerwca do grudnia 2014 był wiceprezesem połączonej organizacji odpowiedzialnym za technologie i produkty.
Obecnie jest zaangażowany w kilka trójmiejskich startupów a także pracuje nad projektem całościowego wsparcia młodych przedsiębiorców we wzroście ich pomysłów i ich samych -www.alfabeat.pl.
Więcej informacji: https://pl.linkedin.com/in/wyrwinski
© 2004-2006 Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej Politechniki Gdańskiej