Aktualności

Gościnne wykłady dla studentów studiów magisterskich KiMiA

Dodano 2016-11-10 o godzinie 08:10:09, autor Rafał Lech
Od 14 do 16 listopada serię gościnnych wykładów dla studentów studiów magisterskich KiMiA wygłosi profesor Maurizio Bozzi z uniwersytetu w Pawii.
Zajęcia będą odbywać się w ramach przedmioty CAD układów mikrofalowych, a wykłady dotyczyć będzie trzech metod obliczeniowych, z których każda jest podstawą działania jednego z programów komputerowych używanych w praktyce projektowej. Będzie to już trzeci cykl wykładów na ten temat, na które co roku specjalnie przyjeżdża w listopadzie profesor Bozzi. Studenci w poprzednich latach bardzo chwalili sposób wykładania profesora Bozzi i byli bardzo zadowoleni w możliwości wysłuchania wykładów znakomitego i cieszącego się uznaniem na całym świecie specjalisty w dziedzinie CAD.
http://microwave.unipv.it/bozzi/bozzi.html

Oto co napisał po wykładzie do prof. Mrozowskiego starosta grupy Mateusz Burtowy:
"W imieniu uczestników kursu Computational Electromagnetics pragnę serdecznie podziękować Panu Profesorowi za zorganizowanie nam tej wspaniałej serii wykładów.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z prezentacji prof. Bozzi o FDTD, MoM i FEM, która okazała się znakomitym dopełnieniem i kontynuacją przedmiotu Metody Numeryczne prowadzonego przez dra Rewieńskiego w ubiegłym semestrze. Poza faktem zdobycia wiedzy jesteśmy szczególnie kontenci z obcowania z językiem angielskim na żywo na naszym wydziale. Co więcej, doświadczyliśmy interesującej i chyba skutecznej metodyki nauczania poprzez powtarzanie najważniejszych faktów z całej przeszłej części wykładu przy każdorazowym przechodzeniu do części kolejnej. Poza tym udzielała nam się radosna atmosfera kreowana przez samego prof. Bozzi."
© 2004-2006 Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej Politechniki Gdańskiej