Aktualności

Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców

Dodano 2017-02-14 o godzinie 12:19:56, autor Sylwia Wielechowska
Dr inż. Adrian Bekasiewicz został laureatem Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena w kategorii nauk ścisłych i przyrodniczych.
Dr Bekasiewcz był studentem Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej, uzyskał z wyróżnieniem tytuł mgra inż. za pracę „Struktury PBG w procedurach miniaturyzacji układów planarnych” realizowaną pod opieką dr hab. inż. Marka Kitlińskiego oraz stopień doktora również z wyróżnieniem za pracę pt. „Projektowanie anten szerokopasmowych z wykorzystaniem szybkich metod optymalizacji wielokryterialnej” pod opieką dr hab. inż. Włodzimierza Zieniutycza, promotor pomocniczy dr inż. Sławomir Kozieł (prof. wizyt. PG).

Dr Bekasiewicz został nagrodzony za swoje badania nad metodami szybkiego projektowania struktur mikrofalowych i antenowych. Laureat jest badaczem na wydziale ETI oraz pracownikiem naukowym Uniwersytetu w Rejkiawiku, gdzie brał udział w projektach finansowanych przez Islandzki Fundusz Infrastrukturalny o łącznej wartości prawie miliona złotych.

Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena przyznawana jest od 2003 roku. Wyróżnienie to mogą otrzymać studenci i absolwenci gdańskich szkół i uczelni wyższych w kategoriach nauk ścisłych i przyrodniczych oraz nauk humanistycznych i społecznych. Młodzi naukowcy mogą mieć nie więcej niż 30 lat. Co więcej, muszą odznaczać się znacznym dorobkiem naukowym, realizowaniem znaczących projektów bądź też posiadać zaproszenia na stypendia naukowe. Nagroda przyznawana jest raz w roku w dwóch kategoriach: nauk ścisłych i przyrodniczych oraz nauk humanistycznych i społecznych.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w piątek, 10 lutego o godzinie 13.00 w Domu Uphagena przy ul. Długiej 12. Laudację na cześć laureata wygłosił prorektor PG ds. nauki, prof. Janusz Smulko.
© 2004-2006 Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej Politechniki Gdańskiej