Aktualności

Konferencja naukowa NEMO 2017

Dodano 2017-06-06 o godzinie 13:30:26, autor Rafał Lech
W dniach 17-19 maja 2017 w Sewilli odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa NEMO 2017, w której dzięki dofinansowaniu Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej oraz dziekana Wydziału ETI prof. Jerzego Wtorka, uczestniczyła inż. Martyna Czarniewska, studentka ostatniego semestru studiów magisterskich na specjalności IKB. Była to czwarta edycja konferencji NEMO, której organizatorem jest IEEE MTT Society. Tematem konferencji były metody numeryczne znajdujące zastosowanie w projektowaniu i optymalizacji układów elektromagnetycznych.

Program konferencji obejmował trzy wykłady plenarne m. in. o projektach innowacyjnych anten pracujących na bardzo wysokich częstotliwościach sięgających THz, szybkiej analizie struktur periodycznych. Ponadto, podczas konferencji odbyło się kilkanaście sesji, w trakcie jednej z nich studentka zaprezentowała artykuł pt. “Local Mesh Deformation for Accelerated Parametric Studies Based on the Finite Element Method”, który wkrótce ukaże się w bazie IEEE.
Sewilla jest miastem położonym na południu Hiszpanii i może pochwalić się imponującą historią i pięknym starym miastem (jednym z największych w Europie). Można tam zobaczyć m. in. największą na świecie gotycką katedrę (Katedrę Najświętszej Marii Panny), plac Hiszpański czy jeden z największych kompleksów pałacowych w Hiszpanii - Alcazar.

.

.

.

.
© 2004-2006 Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej Politechniki Gdańskiej