Aktualności

Podpisanie umowy licencyjnej z Sevenet S.A.

Dodano 2008-10-24 o godzinie 18:36:09, autor Łukasz Kulas
Firma Sevenet S.A. z Gdańska zdecydowała się wdrożyć opracowany w Centrum Doskonałości WiComm bezprzewodowy system przywoławczy. Uroczyste podpisanie umowy miało miejsce w trakcie wystawy Technicon Innowacje 2008.
W uroczystości udział wzięli Dariusz Gryzio (prezes firmy Sevenet S.A.), Prorektor ds. badań naukowych i wdrożeń prof. dr hab. inż. Jan Hupka
prof. zw. PG, prof. dr hab. inż. Michał Mrozowski (kierownik Centrum Doskonałości WiComm), Czesław Popławski (kierownik Biura Transferu Technologii PG) oraz członkowie zespołu WiComm i koła naukowego WiComm Yuniors. W opracowaniu systemu uczestniczyli członkowie koła naukowego WiComm Yuniors i za razem studenci naszej Katedry - Karol Bizewski i Maciej Mendalka.


Opis bezprzewodowego systemu przywoławczego (BSP):

Pomoc udzielana pacjentom szpitali i domów opieki natrafia niejednokrotnie na problemy związane z uzyskaniem informacji dotyczących bieżących potrzeb pacjenta. Tradycyjne powiadamianie o potrzebach pacjenta odbywa się za pomocą przewodowych i bezprzewodowych systemów przywoławczych. Bezprzewodowe systemy przywoławcze pozwalają uniknąć ograniczeń swoich przewodowych odpowiedników, do których należą m.in. wysokie koszty instalacji (okablowanie) oraz brak mobilności pacjentów. Prezentowany bezprzewodowy system przywoławczy wyróżnia się wśród swych rynkowych odpowiedników przede wszystkim ilością informacji, jaki otrzymuje personel medyczny, gdyż informacje o stanie pacjentów całej placówki za pośrednictwem systemu radiowych przekaźników gromadzone są w bazie danych i wyświetlane bezpośrednio na niezależnym panelu dotykowym PC. Dzięki temu system jest w pełni skalowalny umożliwiając obsługę tysięcy pacjentów placówki oraz instalację terminali do obsługi pacjentów w dowolnej ilości. Dodatkowo platforma bezprzewodowa systemu przywoławczego umożliwia uruchomienie nowych usług jak przenośne terminale do obsługi pacjentów, lokalizacja pacjentów przemieszczających się swobodnie wewnątrz szpitala czy komunikacja pomiędzy personelem szpitalnym za pośrednictwem wiadomości tekstowych. Partnerem przemysłowym, który uzyskał licencję na bezprzewodowy system przywoławczy jest firma Sevenet S.A. z Gdańska, zaś prototypowa instalacja została wdrożona w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku (Oddział Ortopedii Dziecięcej), gdzie został bardzo wysoko oceniony zarówno przez personel medyczny, jak i małych pacjentów.
© 2004-2006 Katedra Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej Politechniki Gdańskiej